Co nesmí chybět v chytré domácnosti?

Vaše domácnost se může stát chytrou postupně. Nejčastěji se začíná s regulací topení pomocí chytrých WiFi termostatů nebo radiatorových hlavic. Následuje chytré osvětlení a základní zabezpečení. To jsou menší postupné investice,které ušetří často mnoho peněz.

 • Vytápění
  Ovládání vytápění z vašeho smart phonu není vůbec složité. Stačí pořídit chytrý termostat nebo rovnou chytré termostatické hlavice a rázem můžete ovládat teplotu pro jednotlivé místnosti i denní dobu samostatně a také vzdáleně. Termostat pak vytápí na nižší teplotu, když v bytě nejste a přitopí, když se vracíte z práce, sníží teplotu pro zdravější spánek, ale přitopí vám na snídani. Pokud se vracíte nečekaně domů a venku je zima, stačí po cestě ve svém telefonu “otočit kolečkem” a vrátíte se do vyhřátého domova.

 • Chytré osvětlení 
  Chytré osvětlení by mělo být úsporné a neničit váš zrak. ze regulovat intenzitu i barevnost světla a to na základě denní doby i jednotlivých místností. Nejen v noci můžete zhasnout zapomenutá světla i na dálku. Jako ochranu proti zlodějům je také můžete automaticky nepravidelně rozsvěcet a zhášet, když jste na dovolené. Chytrou žárovku můžete kromě mobilu ovládat i klasickým vypínačem nebo hlasem. Stejně tak chytrým vypínačem můžete ovládat obyčejnou žárovku, dotykem, hlasem i mobilem.

 • Chytré detektory a sensory
  Profesionální chytré zabezpečení domu je již poměrně nákladné. Lze však začít i s levnějšími pomocníky jako je detektor úniku vody, který vás upozorní na mobil, že vám právě vytéká pračka a dá vám tak čas předejít větším škodám. Detektor otevřených oken a dveří je oblíbený v domech i na chatě. Upozorní na nečekané návštěvníky, ale také na něj lze navázat další scénáře - např. rozsvěcení a zhášení osvětlení nebo třeba zapnutí hudby.

 • Chytrý spínač
  Nepřehlédněte tuto šikovnou krabičku, která z vašeho starého spotřebiče může umět udělat spotřebič o něco chytřejší. O jeho stavu máte samozřejmě také přehled v telefonu a pokud jej zapojíte mezi spotřebič a elektrickou zásuvku, můžete nastavit například automatické zapínání v konkrétní čas nebo třeba ze staré lampy udělat lampu ovladatelnou hlasem.Do chytré domácnosti dnes lze pořídit celou řadu dalších spotřebičů, posuďte již sami, zda chcete mít doma chytrý květináč a automatické krmení pro psa nebo jestli si některé radosti jako zalévání květin a čas se svým mazlíčkem ještě necháte pro sebe.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení