Novinky

Aluzan Home Secure

Všichni ví, že ochranu svého domova nelze brát na lehkou váhu. Přesto ji řada z nás začne řešit až po nepříjemné události, což už je pozdě. S inteligentním detektorem kouře, detektorem nebezpečných plynů, PIR senzorem pohybu, hlásičem úniku vody a detektorem otevřených oken a dveří bude váš život i majetek ve větším bezpečí.

Doba pokročila a tak jsou tyto senzory vhodné i do starších bytů a domů. Nainstalovat si je zvládne každý, je to totiž opravdu jednoduché a protože jsou bezdrátové, není třeba sekat do zdí a podobně. Mnohdy stačí pouze přiložená oboustranná pevná lepicí páska, vložit baterie a detektor funguje.

 Všechny produkty naleznete v kategorii Chytré WiFi alarmy a senzory a všechny jsou propojitelné přes aplikaci Smart Life s vaší chytrou domácností bez potřeby dalšího zařízení, centrální jednotky. A teď již, jak to vlastně funguje a co potřebujete před nákupem vědět.

Požární hlásič samotný sice nedokáže požáru zabránit, ale už v zárodku vás na kouř upozorní a vy tak můžete předejít větším škodám na majetku či zdraví. Nejzranitelnější je člověk ve spánku, kdy se při požáru může udusit jedovatými zplodinami, aniž by se probudil. V době, kdy autonomní detektory kouře nestojí ani tisíc korun, se tak jejich absence v domácnosti jeví jako čirý hazard.

Detektorů kouře je několik druhů. Předně si musíte vybrat, zda má být požární hlásič autonomní, drátový či bezdrátový. Autonomní hlásiče nepotřebují žádné další zařízení, aby se spustil alarm. Drátové jsou propojeny se zabezpečovacím systémem pomocí kabelů. Bezdrátové, bateriové, mají pak tu výhodu, že fungují i při výpadku proudu a ty chytré jsou navíc propojeny s domácí WiFi, upozorní vás díky tomu v mobilní aplikaci a můžete je propojit s dalšími zařízeními pro chytrou domácnost a domácí automatizaci. Bezdrátový, autonomní detektor kouře Aluzan DS001 WiFi je na baterie a má zabudovaný alarm o síle 90db. Kromě upozornění na váš telefon se tak spustí i siréna.

Bezdrátový požární senzor stačí jednoduše připevnit ke stropu (oboustrannou lepicí páskou či šroubky) a od té chvíle nepřetržitě detekuje přítomnost kouře v místnosti. Jakmile senzor zaznamená kouř, spustí alarm, upozorní vás na telefon a vy máte více času podniknout potřebné kroky. Chytré detektory kouře s připojením na WiFi, které jsou navázány na domácí automatizaci mohou následně spustit nastavené scénáře. V ochraně domácnosti jsou detektory kouře nejčastější a nejžádanější, instalují se dnes již do většiny novostaveb a zrekonstruovaných bytů a domů. Oblíbené jsou samozřejmě také na chatu v kombinaci s dalšími senzory a kamerami, pro kompletní zajištění chaty a ucelenou ochranu. Chytrý detektor kouře Aluzan Smart Fire Protector WiFi reaguje na přítomnost kouře v místnosti již v samém zárodku požáru, kdy je v místnosti větší množství kouře ale zatím bez otevřeného ohně, protože funguje na fotoelektronickém principu rozptýleného světla. Díky tomu vás upozorní již na samotné nebezpečí vzniku požáru.

Požární hlásič není vhodné umísťovat do průvanu či poblíž klimatizace nebo do rohů a blízko ke stěnám. Vhodná místa jsou ta, kde je riziko vzniku požáru a samozřejmě na strop. Když umístíte kouřový senzor do kuchyně, může se stát, že bude alarm hlásit rodině váš připálený neúspěch na pánvičce.

Detektory můžeme dělit podle toho na co jsou citlivé:

- Detektor kouře (kouřový požární hlásič)

- Detektor teploty (teplotní požární hlásič) - na rozdíl od detektoru kouře je vhodný do kotelen či místností s krbem. Tam, kde se kouř může běžně vyskytovat. Reaguje na náhlé zvýšení teploty, alarm spustí při překročení nastavené povolené teploty.

- Detektor plynu (hlásič hořlavých plynů) - jak název napovídá, je vhodné jej umístit k plynovým spotřebičům a kotlům. Díky rozdílnému principu detekce koncentrace plynu v ovzduší potřebují tyto hlásiče 220V. 

- Detektor CO (Hlásič oxidu uhelnatého) - oxid uhelnatý je jedovatý, bez chuti a zápachu. Detektor oxidu uhelnatého je tedy žádoucí do každé koupelny s karmou, do kotelen, garáží či místností s krbem. Pravidelnou kontrolou a údržbou vašich plynových kotlů (dle zákona 1x ročně), průtokových ohřívačů, kamen na tuhá paliva a komínů předejdete možnosti jeho vzniku. Dejte si pozor na podtlak a dostatečný přívod vzduchu ke kotli.

- Detektor úniku vody - ten se běžně dává hlavně do koupelen, kuchyní a sklepů. Jakmile sonda, která se dvěma kovovými hroty dotýká podlahy, detekuje vodu, opět vás okamžitě upozorní na váš telefon. Můžete tak předejít vytopení svého bytu či sousedů o patro níž. Bezdrátové záplavové čidlo Aluzan Smart Water Sensor WiFi je malé, snadno se tak schová za vaši pračku nebo pod kuchyňský dřez.

 

Pokud již máte zajištěné hlásiče kouře, plynu a uniklé vody, zbývají vám okna a dveře. Velice snadný a funkční způsob je nainstalovat náš bezdrátový dveřní alarm Aluzan Smart Door Secure WiFi. Ten se skládá ze dvou částí, magnetu a senzoru. Přiloženou oboustrannou páskou přichytíte senzor na futra a magnet na dveře. Jakmile se dveře otevřou a magnet se tím vzdálí od senzoru, spustí se scénář, který si zvolíte. Spustit se může alarm, ale také třeba radio (pomocí chytrého spínače) nebo osvětlení. Senzor samozřejmě také můžete přidat na okna a aplikace vás upozorní v případě jejich otevření. To je oblíbená varianta zejména na ochranu chat a chalup, kde netrávíte veškerý čas. 

 

Věříme, že vám tento článek pomohl se v detektorech lépe zorientovat a že právě naše řada Aluzan Home Secure pro vás bude vhodným řešením.